eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

komisja europejska

Artystokratycznie wyglądające enduro. Ale i rozkład jazdy również można znaleźć na Ścigacz.pl. Polecamy najlepsze motocykle Ducati. Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle BMW. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motocykle Kawasaki, pełne dynamizmu i brawury.
 forum   grupy   strony         Pn, 20-09-21
Informacje o praktykach studenckich

Co roku około 60 młodych absolwentów szkół wyższych i pracowników administracji z państw kandydujących do UE ma szansę odbyć praktyki w Komisji Europejskiej w Brukseli. Praktyki te organizowane są w dwóch pięciomiesięcznych okresach, które zaczynają się od 1 marca do 1 października każdego roku. Podania należy składać na pół roku przed terminem rozpoczęcia praktyki.

Podania są rozpatrywane w tzw. Interships Office. Po tej wstępnej selekcji pozostaje ok. trzech kandydatów na jedno miejsce, a ich dokumenty są przesyłane do odpowiednich Dyrekcji Generalnych, gdzie jest ostatecznie dokonywany wybór. Kandydaci są listownie informowani o dotarciu do tego etapu. W tej sytuacji warto spróbować się skontaktować z jednostką, w której kandydat ubiega się o miejsce.

  •   Ponieważ Komisja otrzymuje 5000-7000 podań na 600 miejsc, każde, w którym brakuje jakiegokolwiek wymaganego dokumentu zostaje od razu odrzucone.
  •   Podanie może być napisane w każdym z języków UE jednak najlepiej jeśli to będzie Angielski lub Francuski.
  •   Większość kandydatów otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 750 euro miesięcznie.
  •   Limit wieku - do 30 lat.
  •   Po odbyciu praktyk nie można być zatrudnionym w KE przez okres jednego roku.

Dodatkowe informacje o praktykach w KE.

Więcej informacji na temat praktyk znajduje się na stronie Fundacji Schumana.

Informacje na temat praktyk w innych instytucjach takich jak np. Parlament Europejski.

Szukaj

SZUKAJ
Zobacz również:
Brak entuzjazmu wobec rozszerzenia w UE
Jednolita polityka młodzieży
Rozbroić Irak pokojowo
HP pozostanie wykonawcą systemu AICS
UKIE poszukuje kandydata na stanowisko

Ważne linki:


 


 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl