eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 styczeń-marzec

Coraz bardziej popularne stają się motocykle Suzuki, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Bardzo popularne skutery. Osoby o sportowych aspiracjach wybierają filmy. Również kochający motocykle Yamaha powinni odwiedzić nasz serwis. Zapraszamy kochających motocykle Buell.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 styczeń-marzec
Trzy słabości Polski
2002-02-14 19:47

Konferencja prasowa minister ds. europejskich Danuty Huebner


Jak podaje Europap, Danuta Huebner uważa, że Polska ma trzy obszary słabości w dostosowaniu do Unii Europejskiej, z którymi musimy sobie poradzić w najbliższym czasie.

Pierwszy to opóźnienia w wydawaniu rozporządzeń i ustaw dostosowujących nasze prawo do unijnego. Z tym problemem powinniśmy się uporać do czerwca.

Drugim problemem jest mała wydajność polskiej administracji wynikająca ze sposobu myślenia naszych urzędników i tego, że jest ich stosunkowo mniej niż w krajach „15” a stoją przed nimi trudniejsze zadania. Według minister ciężko będzie to zmienić ze względu na stosunek polskich polityków i społeczeństwa do rozbudowy administracji. Unie Europejska chce przekazać Polsce na poprawę działania naszej administracji 52 mln euro w ramach tzw. „Planu działania”.

Trzecią słabością jest zbyt mała zdolność Polski do zagospodarowania unijnych funduszy obecnie i po wejściu do UE. Jak do tej pory wykorzystaliśmy nieznaczną część przyznanych nam pieniędzy.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl