eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum

Ale i rozkłady jazdy również można znaleźć na Ścigacz.pl. Testujemy agencja interaktywna. Coraz bardziej popularne stają się tapety na pulpit, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle Ducati. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motocykle Yamaha, pełne dynamizmu i brawury.
 forum   grupy   strony         Sb, 16-10-21
Archiwum działu Praca
Zakończono negocjacje ws. przepływu pracowników
2001-12-22 00:25

Prawo do podejmowania pracy przez Polaków zależne od decyzji poszczególnych rządów UE

Jak podaje Europap, w piątek polscy negocjatorzy zgodzili się na stanowisko Unii Europejskiej. Przewiduje ono możliwość ograniczania przez poszczególne kraje „15” dostępu Polaków do ich wewnętrznych rynków pracy.

Decyzja ta została podjęta po rozmowach z dyplomatami z państw UE, z których wynika, że większość z nich nie planuje utrzymania utrudnień w przepływie pracowników z nowych krajów członkowskich przez 7 lat. Uzgodniony okres przejściowy stanowi, że mogą być stosowane wewnętrzne przepisy ograniczające napływ pracowników.

Przed upływem dwóch lat od poszerzenia krajowe przepisy zostaną przeanalizowane i państwa, które będą chciały utrzymać ograniczenia zgłoszą to Komisji Europejskiej. W przeciwnym wypadku automatycznie zacznie obowiązywać prawo unijne, gwarantujące swobodę podejmowania pracy.

Po upływie pięciu lat od wstąpienia Polski do UE, w razie zaburzeń na rynku pracy, możliwe będzie przedłużenie okresu przejściowego o kolejne dwa lata po powiadomieniu o tym KE.

Komentarze do artykułu

ale badziew!!!!!!!!!!
gall anonim
2002-05-27 14:38

jest to bez sensu, ponieważ dyskryminuje to nas i w tej jakże ważnej dla nas dziedzinie.Chcemy do Europy, ale nie na takch warunkach. Logicznym jest, że nie pojedziemy tam wszyscy tylko najbardziej mobilni, więc po co te ograniczenia
AK
2002-06-14 13:59

Po co mi do Unii jek nie będę mogł tam pracowac? Zanim miną okresy ochronne to ja będę starym dziadkiem.
HAWRANEK
2002-10-11 11:52
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl