eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 październik-grudzień

Polecamy również naszym goœciom: rozkłady jazdy. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: rozkład jazdy - sprawdŸ to koniecznie! Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: agencja interaktywna, i sš zadowoleni. Artystokratycznie wyglądające motocykle BMW. Tutaj: tapety na pulpit.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 październik-grudzień
Polska domaga się poprawienia duńskiej oferty
2002-12-05 12:21

Niemcy i Francja nie zgodziły się jeszcze na propozycję Duńczyków

Kanclerz Niemiec i prezydent Francji doszli do porozumienia w sprawie finansowania rozszerzenia na szczycie w Brukseli w październiku i nie są skłonni zmieniać tych ustaleń. Tym czasem, jak pisze Gazeta Wyborcza, propozycja Danii przewiduje dodatkowe 1,3 mld euro dla kandydatów.

Podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim komisarz ds. rozszerzenia Verheugen powiedział, że na kilka dni przed szczytem w Kopenhadze różnice w stanowiskach są jeszcze wielkie i kompromis będzie wymagał politycznej mądrości obu stron. Ostrzegał przed stawianiem spraw na ostrzu noża. Choć nie wymienił Polski to wiadomo, że my właśnie domagamy się największych ustępstw ze strony UE. Komisarz mówił też, że w stosunku do ram finansowych ustalonych w Berlinie, przygotowanych dla mniejszej ilości kandydatów, propozycja duńska jest o 2 mld mniejsza. Więc mają powody do polemiki.

Wojna nerwów trwa. Ostrzeżenia przed klapą szczytu w Kopenhadze są formą nacisku na najbardziej bojowo nastawionego kandydata – Polskę. Największe kraje UE nadal oficjalnie nie poparły propozycji Danii a polscy negocjatorzy jakby nie zauważają tego i nadal domagają się lepszych warunków. Reszta kandydatów albo prawie skończyła negocjacje albo czeka na wynik przepychani między Polską a UE.

Źródło:Gazeta Wyborcza

DS

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl