eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 październik-grudzień

Polecamy również naszym goœciom: rozkłady jazdy. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: rozkład jazdy - sprawdŸ to koniecznie! Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: agencja interaktywna, i sš zadowoleni. Artystokratycznie wyglądające motocykle BMW. Tutaj: tapety na pulpit.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 październik-grudzień
Polska propozycja kompromisu
2002-10-04 10:32

Zrównanie dopłat po 9 latach, od poziomu 25% w zamian za możliwość wyrównania

Jeżeli Polska ma przystąpić do UE w 2004 roku to na szczycie przywódców państw „15” w Brukseli 24-25 października muszą zostać ustalone warunki finansowe rozszerzenia. Jak pisze w Rzeczpospolitej Jan Bielecki, polscy negocjatorzy przygotowują propozycję kompromisu, którą chcą przedstawić Brukseli jeszcze przed szczytem. Stanowisko to zakłada, że Polska będzie dochodzić do unijnego poziomu dopłat przez 9 lat zaczynając od 25%. Aby wyrównać warunki konkurencji dla naszych rolników będą oni otrzymywać dodatkowo dopłaty z krajowego budżetu.

Pozostałe polskie postulaty, które są jednak znacznie trudniejsze do osiągnięcia to: przesunięcie części środków z funduszy na rozwój obszarów wiejskich do dopłat bezpośrednich oraz utrzymanie ceł na produkty rolne z UE. Przesunięcie środków będzie trudne do zaakceptowania przez Brukselę ponieważ jest to krok wstecz w stosunku do prowadzonej w Unii reformy polityki rolnej, natomiast zupełnie odpada utrzymanie ceł, co jest sprzeczne z zasadami jednolitego rynku. Możliwy jest jedynie kompromis w postaci klauzul ochronnych na wypadek gdyby import żywności gwałtownie wzrósł.

Komentarze do artykułu

Polska jest juz w UE
Rolety, Plisy
IDEA
2008-04-15 20:10
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl