eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 kwiecień-czerwiec

Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motocykle Kawasaki. Nasi specjaliści wiedzą, co to agencja interaktywna. Polecamy również naszym goœciom: skutery. Testujemy enduro. Oprawione muzyką rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 kwiecień-czerwiec
Kalendarz rozszerzenia zagrożony
2002-06-13 15:37

Brak wspólnego stanowiska krajów UE co do finansowania rozszerzenia

Jak pisze Rzeczpospolita, dyplomaci unijni obawiają się, że jeśli do szczytu państw Unii w Brukseli 24-25 października nie zostaną uzgodnione warunki finansowe rozszerzenia to niemożliwe będzie zakończenie negocjacji w grudniu i przyjęcie Polski w 2004 roku. Tym czasem nowy niemiecki rząd wybrany 22 października nie będzie miał wystarczająco dużo czasu by podjąć tak ważna decyzję. Holendrzy natomiast decyzję o finansach uzależniają od zgody innych państw UE na reformę polityki rolnej, która pochłania prawie połowę budżetu Wspólnoty.

Dania, która od 1 lipca przejmuje przewodnictwo w UE. Przedstawiła harmonogram rozszerzenia. Według niego na szczycie w Brukseli 24-25 października tego roku mają być ustalone ramy finansowe przyjęcia nowych członków. Po tym w ciągu 6 tygodni Polska i UE będą musiały wypracować wspólne stanowisko. Większe kompetencje uzyska wtedy nasz negocjator Jan Truszczyński, który będzie prowadził rozmowy w Brukseli i będzie w stałym kontakcie z Premierem. Wtedy zapadną najważniejsze decyzje finansowe, które wyznaczą warunki człokostwa na wiele lat.

Źródło:Rzeczpospolita

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl