eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 październik-grudzień

Polecamy również naszym goœciom: rozkłady jazdy. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: rozkład jazdy - sprawdŸ to koniecznie! Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: agencja interaktywna, i sš zadowoleni. Artystokratycznie wyglądające motocykle BMW. Tutaj: tapety na pulpit.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 październik-grudzień
10 krajów kandydackich przystąpi do UE
2002-10-23 11:02

Ministrowie spraw zagranicznych chcą aby nastąpiło to na gorszych warunkach

Jak pisze dziennik Rzeczpospolita, wśród przywódców UE trwa spór o finansowe warunki rozszerzenia UE. Kraje, które dopłacają najwięcej do budżetu UE domagają się gwarancji ograniczenia wydatków na Wspólną Politykę Rolną, na co nie zgadzają się kraje korzystające najwięcej z WPR. Ofiarą tego sporu mogą stać się fundusze dla nowych członków UE. Przywódcy Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji domagają się by zmniejszyć przewidywane fundusze strukturalne dla nowych członków na lata 2004-2006 o 17 proc. Ma to sfinansować część dopłat bezpośrednich dla naszych rolników. Oznacza to dla Polski utratę 2,346 mld euro funduszy. W ramach dopłat bezpośrednich Polska ma otrzymać 1,8 mld euro.

Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Szwecja nie godzą się również na gwarancję, że w pierwszym roku po przystąpieniu kandydaci będą z Budżetu UE netto otrzymywać więcej niż przed rozszerzeniem.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl