eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 październik-grudzień

Polecamy również naszym goœciom: rozkłady jazdy. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: rozkład jazdy - sprawdŸ to koniecznie! Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: agencja interaktywna, i sš zadowoleni. Artystokratycznie wyglądające motocykle BMW. Tutaj: tapety na pulpit.
 forum   grupy   strony         Sb, 27-02-21
Archiwum negocjacji 2002 październik-grudzień
Referendum w Irlandii
2002-10-14 13:31

Czy istnieje plan B?

Na 19 października zaplanowane jest referendum w sprawie ratyfikacji przez Irlandię traktatu nicejskiego, który otwiera drogę do rozszerzenia Unii Europejskiej. Irlandczycy odrzucili już raz traktat ze względu na obawy przed utratą neutralności przez ich kraj. Przywódcy UE zadeklarowali, że Irlandia nie będzie musiała uczestniczyć w tworzeniu europejskich sił zbrojnych jednak mimo to, pozytywny wynik referendum nadal nie jest pewny.

Sondaże wskazują na niewielką przewagę zwolenników przyjęcia traktatów ale eurosceptycy bardzo się uaktywnili i twierdzą, że Unia ma wystarczająco własnych problemów, a przyjęcie 10 nowych krajów to szaleństwo.

Jak podaje Rzeczpospolita, unijni dyplomaci przygotowują plany awaryjne rozszerzenia na wypadek klęski w irlandzkim referendum, ale te rozwiązania są mniej korzystne dla kandydatów i samych krajów członkowskich a ponadto oznaczają prawdopodobnie opóźnienie procesu przyjmowania nowych państw.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl